iletisim

Bize

Ulaşın

850

450

11

00

logo-mini
incek manzarası, doğa manzarası, Ankara İncek doğal güzellikleri, göl manzarası

İncek'te Yaşam Değerleniyor

Paylaş

İncek'te Yaşam Değerleniyor

İnsanların barınma ihtiyaçları oldukça eski bir tarihe sahiptir. Bu ihtiyaç önceleri korunma, sığınma ve güvende hissetme gibi duygular ile ortaya çıkmış, fakat sonrasında sosyo-politik süreçlerin de etkisi ile toplulukların bir ara gelmesi şehirleşmeyi oluşturmuştur. Kentleşme sürecinin öncesinde bireysel yaşam alanları oluşturan insanlar, toplu yaşama adım atarak apartman kültürünün oluşmasını sağlamışlardır.

Konutlar, şehirleşme ve farklı kimliklerin bir araya gelmesi ile toplu yaşamı kolaylaştıracak şekilde yapılanmaya başlamıştır. Bireylerin yaşam tarzları ile doğrudan etkileşim halinde olan konutlar, zaman içerisinde gösterdiği değişim ile sadece toplu yaşamı simgeleyen gösterişsiz alanlar olmaktan çıkmıştır. Mimari gelişimler ile birlikte konutlar bireylerin estetik duygularına da hitap edebilecek şekilde tasarlanmaya başlamıştır. Site ve rezidans gibi toplu konutların varlığı özellikle günümüzde önemli bir artış göstermektedir.

İncek’te İdeal Ev İdeal Yaşam

Ankara bölgesinde birçok farklı mevkii de konuşlanmaya başlayan rezidanslar, sosyo – kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebildiği ve toplu yaşamın en medeni şekilde sürdürülebildiği alanlar haline gelmiştir. Popüler bir kimlik kazanan rezidanslar, Ankara’nın özellikle nezih semtlerinde daha göze çarpıcı şekilde yapılanmaktadır. Ankara İncek bölgesi de özellikle son dönemlerde saydığımız bu özelliklere uygun bir yaşam alanı haline gelmektedir. Yeni bir yerleşim bölgesi olan İncek, şık yapıları, birbirinden farklı sosyal tesisleri ve birçok kuruma olan kolay ulaşımı sayesinde gözde semtlerden biri haline gelmektedir. “İdeal Ev İdeal Yaşam” mottosu ile yola çıkılan İncek bölgesinde, bireylerin kalabalık kent hayatından bir nebze uzak kalarak hem sosyalleşebilecekleri hem de huzurlu bir şekilde yaşayabilecekleri rezidanslar tasarlanmaktadır.

Ankara İncek bölgesi, modern kentsel dönüşüm projeleri arasında en dikkat çekici bölgelerdendir. Bireysel yaşamın sağlanabildiği toplu yaşam alanlarında, her yaşam tarzına örnek gösterilebilmektedir.  İncek’te yaşam hem izole hem de sosyal şekilde nitelendirilebilir. Ankara’nın kalabalık ve gürültülü yoğunluğundan sonra, daha temiz bir hava ve daha sakin bir yaşam İncek’te mümkündür. Trafik yoğunluğunun olmaması, çevre düzenlemesi sayesinde daha konforlu bir ulaşıma sahip olması ve birçok merkezi noktaya yakın olması İncek’te yaşamı cazip kılan detaylardan sadece birkaçıdır.

Aileler için Kusursuz Yaşam Alanı

İncek bölgesinde, birçok özel ve devlet okulunun bulunması, çevre düzenlemesi ve yapılaşmanın Avrupa standartlarında olması özellikle aileler için yaşanabilir bir bölge olmasını desteklemektedir. Mogan ve Eymir göllerine olan yakınlığı sayesinde doğal güzelliklerin insanlarla buluştuğu güzide bir mekan olmuştur. Medeniyetin doğa ile buluşması olarak adlandırılabilecek sayılı bölgelerden biridir İncek. Alışveriş merkezleri, restoranlar, keyifle vakit geçirilebilecek mekanlar ve kısacası birçok yaşam tarzına uygun sosyal yaşam alanını bir arada barındıran bir semttir.  İncek bölgesinin değer kazanmasında en önemli etken, doğaya zarar verilmemeye dikkat edilerek bir kentleşme sürecine girmiş olmasıdır.

Ankara’nın güzide semtleri arasında yerini alan İncek, konut projeleri ve birçok farklı etkinlik alanları ile gezilecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Söz konusu konut projelerinden biri olan Veb Tower, İncek Bulvarı üzerinde Ted Koleji karşısında yapılanan şık rezidanslardan biridir. İncek bölgesinde yaşamak isteyenlere konfor ve güven vaat eden, sosyal tesislerinden şık restoranlara kadar ayrıcalıklar sunan bir projedir.

Proje detayları için Veb Tower‘ı inceleyebilirsiniz.


Comments are closed.